Vložil: Aleš Valjent
 29. leden 2019 v 20:13

Kuželky a bowling v Ostravě

V září loňského roku byl na kuželně SAREZA v Ostravě-Porubě rozehrán další ročník drážní kuželkářské ligy za účasti nově sestaveného družstva Federace vozmistrů pod vedením Ladislava Bednárika. Družstvo zahájilo sezónu sérii šesti vítězství, podařilo se porazit také minulého vítěze družstvo Dobeš 4:8 (na kuželky 1260:1270). Napínavý zápas o první pozici v tabulce s družstvem Bareš přineslo 7.kolo, kdy obě družstva podaly nejlepší výkon sezóny. Z vítězství 2:10 (na kuželky 1303:1322) se nakonec radoval soupeř. Po polovině soutěže tak tabulku o skóre vede s 12 body Bareš, naše družstvo je na druhém místě tabulky rovněž s 12 body. Další vývoj můžete sledovat na webových stránkách https://drakuz.webnode.cz/ . Další zájemci o kuželkový sport jsou vítáni.

Federace vozmistrů měla také zastoupení 13-14.11.2018 na Mistrovství ČR v kuželkách v Hradci Králové, kde Ladislav Bednárik skončil 16 z 24 hráčů a Marek Mika se ujal funkce vedoucího družstva.

Dne 27.11.2018 proběhl v Pardubicích bowlingový turnaj 10 družstev o pohár předsedy představenstva ČD Cargo. V herně BowlingSKY Ostrava se do desetičlenného družstva PJ Ostrava kvalifikovali členové Federace Dana Bartošová, Marek Mika, Lubomír Kahánek a Aleš Valjent. V tradičně silně obsazeném turnaji hraném na 18-cti drahách v Pardubicích mezi jednotlivci zvítězil Aleš Valjent, Lubomír Kahánek obsadil 9. místo s druhým nejvyšším náhozem dne (227 kuželek). Oba zúročili zkušenosti z 1. ligy ABL (Amatérská Bowlingová Liga severomoravského kraje), kde hrají v týmu KMOTŘI. Družstvu PJ Ostrava těsně unikly medailové pozice a muselo se spokojit se čtvrtým bramborovým místem. První místo získala Česká Třebová (6448 kuželek), druhé Brno (6200), třetí Ústí nad Labem (5957), čtvrté Ostrava (5935). Ceny předával předseda představenstva ČD Cargo p. Ivan Bednárik.